Výroba a technologie

Nejmodernější závod na výrobu nábytku v České republice

Výrobní prostory firmy HANÁK  byly v roce 2019 rozšířeny přístavbou nové supermoderní lakovny na 36.800 m2. Lakovny firmy HANÁK, které jsou osazeny špičkovými robotickými a automatickými linkami, mají rozlohu necelých 5.700 m2.

hanak-nabytek_vyrobni-zavod

Již ve 30. letech minulého století vsadil Josef Hanák (dědeček současného majitele) na poctivé řemeslné zpracování výrobků a na špičkovou povrchovou úpravu nábytku a my v tom pokračujeme.

To, co jiní považují za svůj vrchol, je u firmy HANÁK běžný standard

Díky velkému technologickému náskoku a výrobním kapacitám, které zvládnou jak individuální zakázku tak i velkosériovou výrobu pro developerské projekty, jsme jednou z nejkomplexněji a nejmoderněji vybavených společností na výrobu nábytku v Evropě.

Jedinečné technologie lakování transparentními nebo pigmentovými nano laky od hlubokého matu 5% až do 100% vysokého lesku.

1. NOVÁ LAKOVNA s unikátní klimatizovanou plně automatickou linkou s UV vytvrzením laků

Linka byla spuštěna do plného provozu v srpnu 2019. Tato na míru vyrobená linka dokáže ve vysoké kvalitě produkovat výrobky v nejvyšší kvalitě pomocí speciálních laků s nano částicemi vytvrzenými UV zářením.

2. UV VAKUOVÁ lakovací linka – nejlepší a nejkomplexnější linka pracující v České republice

3. UV lakovací linka na hrany nábytkových dílců – nejkvalitnější dokončení pomocí 5 vrstev laku

4. UV lakovací linka na plochy nábytkových dílců – 5 vrstev super odolného základního laku

5. Dvouhlavá robotická linka s velkokapacitní sušárnou a UV vytvrzením na aplikaci vrchních pigmentových laků a metalíz

6. Automatická lakovací linka s UV vytvrzením laků a velkokapacitní sušárnou

7. Kabiny na ruční aplikaci běžných laků s velkokapacitní sušárnou

Kontrola kvality našich výrobků pomocí dokonalých přístrojů jako jsou fotospektroměry a leskoměry

Každý vyrobený kus podléhá několikastupňové kontrole, která pomáhá dosáhnout té nejvyšší kvality a zároveň její dlouhodobé udržení ve výrobním procesu.

Aplikace NANO laků i na dýhovaný nábytek

Při výrobě dýhovaného i masivního nábytku a to včetně interiérových dveří se používá k dokončení povrchu to nejlepší co je v současnosti dostupné na trhu. Jsou to laky s NANO částicemi vytvrzenými UV procesem. Laky se aplikují podle různých modelů nábytku buď v hlubokém sametovém matu 5% nebo s povrchem v 100% lesku.

Technologie výroby dýhovaného nábytku

Vlastní sesazovna dýhy zajistí, že každá jednotlivá zakázka je vyrobena tzv. do figury,  kde navazuje kresba dřeva přes celou linii výrobku. Velkou kapacitu této výroby pak zajišťují 3 lisovací linky.

Výroba z masivu a ruční řemeslná výroba na zakázku

hanak-nabytek_lisovani

hanak-nabytek_lisovani

Technologie a řemeslo. Jsme přesvědčeni, že jedno bez druhého nemůže fungovat. Na jednotlivých zakázkách pracují lety prověření truhlářští mistři.

Tradiční ruční práce je řemeslo, které u Hanáků žije a neustále se rozvíjí. Vyrábí se např. elegantní dekorativní lišty rovného i oblého tvaru, rustikální sloupky, římsy, poličky a celá řada doplňků pro klasické kuchyně a ostatní nábytek, které ještě více umocní pocit z celého interiéru.

hanak-nabytek_lisovani

Technologie ručního patinování a zlacení

hanak-nabytek_lisovani

U rustikálních výrobků se setkáte i s velmi oceňovanou technologií, kterou je ruční patinování, drásání nebo ručního zlacení. Díky vysokému podílu ruční práce je každý díl nábytku originál.

Technologie oplášťování profilů nábytkových dílců okrasnou dýhou

hanak-nabytek_lisovani

Tato technologie se používá na výrobu profilů dvířek pro klasický (rustikální) nábytek typu MILANO, NICE, ROYAL, dále pak na výrobu okrasných lišt a také pro výrobu zárubní interiérových dveří. Jedná se o obalení základního profilu z MDF nebo masivu speciálně upravenou dýhou.

Technologie tvarového lisování nábytkových prvků

hanak-nabytek_lisovani

Vysokofrekvenční tvarové lisování je součástí výroby všech zaoblených profilů značky, bez efektu následné deformace výrobku. Používá se k výrobě všech dýhovaných i lakovaných zaoblených prvků uplatněných zejména u kuchyňských linek, v koupelnách, v dětských pokojích, v obývacích pokojích i ložnicích.

hanak-nabytek_lisovani

Technologie tvarového lisování nábytkových dvířek 3D

hanak-nabytek_membranove-lisovani

Jedná se o technologii pro výrobu především kuchyňských dvířek nebo výplní dvířek na vakuových lisech, kde dochází k tvarovému lisování dýhou.

Patentovaná technologie olepování nábytkových hran: SLIM-LINE

hanak-nabytek-slim_line

HANÁK NÁBYTEK používá nejmodernější patentovanou technologii olepování hran SLIM-LINE (PUR – TERMOSET). Ta dokáže vytvořit vodotěsný spoj a tím brání vstupu atmosférické vlhkosti a vody do korpusů skříněk. Takto olepen je každý díl na našich výrobcích. Nová technologie PUR – TERMOSET svými parametry převyšuje doposud standardní olepování lepidly EVA – TERMOPLAST, a to ve všech parametrech.

hanak-nabytek-slim_line

hanak-nabytek-slim_line

Test kvality – nová technologie olepování polyuretanem
SLIM – LINE (PUR – TERMOSET)

Výroba interiérových dveří – technologie výroby odlehčených voštinových desek

hanak-nabytek_vyroba-dveri

Tato technologie se používá pro výrobu zesílených odlehčených konstrukčních prvků. Samotný voštinový výrobek se skládá z masivního rámu z eurohranolu, do kterého se vkládá voštinový papír, na který je následně zalisován oboustranně plášť minimální tloušťky 6 mm (konkurenční výhoda, většina výrobců nabízí tloušťku pouze 3 mm). Tento výrobek se olepuje polyuretanovým lepidlem a následně dokončuje dýhováním nebo lakováním do vysokého lesku. Díky těmto atributům je konstrukce vysoce pevná a stálotvará.

Pohled na výrobu interiérových a protipožárních dveří

hanak-nabytek-vyroba-dveri_baleni

hanak-nabytek-vyroba-dveri_baleni

Montážní a kompletační robotická linka, balení a expedice

hanak-nabytek_montaz

hanak-nabytek_montaz

hanak-nabytek_montaz